Animatsiooni kursus

Juhendaja: Helen Unt

Animafilmi loo ja karakterite arendamine

Eesti Kunstiakadeemia pakub võimalust teha esimesi samme oma animafilmi loomisel arendades 5 päeva jooksul oma filmi lugu ja karakterid.

Kuidas teha ajurünnakut, et saada filmiideid? Kuidas jutustada filmiga haarav lugu ning kuidas disainida karakterid, mis seda täiendavad?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiad vastused kui omandad teooriat, kuidas mõelda kui animafilmi režissöör luues karakteri kontseptsiooni ja piltloo ehk storyboardi.

Esimesel päeval ajame loomemahlad voolama lahendades loomingulisi loojutustamise ülesandeid nii individuaalselt kui ka gruppides. Järgnevatel päevadel hakkab sammhaaval arenema igaühe enda lühianimatsiooni idee proovides mitmeid loo struktuure ning esitades oma ideid üksteisele. Loo täpsustudes arendame ka filmi tegelasi, lõpuks joonistame nad välja mitme nurga alt. Jätkame joonistamisega kui viime filmi loo idee ka pilti: joonistame piltloo ehk storyboardi.

Kursuse läbinul on selge nägemus oma kavandatavast lühianimatsioonist nii oma peas kui ka paberil ning ta on valmis otsima võimalusi oma lugu filmiks teha.

Kursus sobib kõigile, kel huvi lühianimafilmi teooria ning praktika vastu. Vajalikud on vaid elementaarne eesti keele ning joonistamise oskus, et edastada oma ideid nii sõnas kui pildis. Kõik vajaminevad materjalid on olemas kohapeal. Grupi suurus kuni 12 osalejat. 


Aeg: 21, 22, 23, 24. august 
Kell: 16.00-19.45, 24. august 10.00-14.30 ja 15.30-18.30
Koht: Narva mnt. 27, BFM ruum 420
Maht: 25 õppetundi 
Hind: 300.-

Comments