Fotograafia

Grupp on täitunud!

Juhendaja: Mari Armei


Kursuse eesmärgiks on tutvuda fotograafia kui meediumiga veidi sügavamalt. Pilti tehes arvestada ka visuaalse ja mõttelise kommunikatsiooniga, mis nii pildi pinnal kui ka inimese peas aset leiab.

Esimesel päeval: kohtumine koolis. Visuaalse keelega tutvumine (mustrid, jooned, värvid jne), fotojaht pargis, analüüs/arutlus.
Esimese tunni eesmärk on sisse elada fotograafilisse mõtlemisse, mõista põhilisi elemente, millega ja kuidas arvestada, kui fotosid teha (tehnilisi ja esteetilisi).

Teisel päeval: kohtumine koolis. Teeme stuudios portreesid gruppides (vahelduvalt modell, fotograaf, assistant), pärast seda õpime mõned baasasjad Photoshopis ja vaatleme tehtut.
Teises tunnis mõistavad õpilased portreefoto alustalasid ja algtasemel Photoshopi tööriistu.

Kolmandal päeval: kohtumine muusemis/näitusel (KUMUS arvatavasti). Käime näitus(t)el ja inspireerume mõnest kunstnikust, kunstiteosest, ning siis selle ainel teha fotolavastus.
Kolmandal päeval proovime mõista, kuidas üle kanda visuaalset keelt ühelt meediumilt teisele, võttes arvesse kunstnikku, kellest inspireerutakse, ning isiklikku taotlust/sõnumit.


Neljandal päeval: kohtumine koolis. Eelmise päeva piltide “töötlemine” välja prinditult erinevate käsitöövahenditega. Tunni teises pooles teeme valgusega joonistamist (light painting). Tunni lõpus arutame ja analüüsime kursuse jooksul õpitut.
Neljandal päeval on eesmärgiks laiendada mõtlemist fotograafiast üldiselt (et kui mõelda fotograafiast, ei mõtle me ainult “fotost” kui objektist). Samuti kuna kasutame valgusega joonistamisel ühte (juhendaja) kaamerat, saavad õpilased algtasemel teadmised säriajast, avast ja ISOst.

Kursusel piisab pildistamiseks telefonist (eeldusel, et see on nutitelefon) või kompaktkaamerast.


Sihtgrupp: 9-13 aastased
Aeg: 13, 14, 15, 16. juuni
Koht: Lembitu 12
Kell: 12.00-13.30
Maht: 8 õppetundi
Hind: 60.- (sisaldab materjale ja töövahendeid)
Comments