FOTOGRAAFIA E-KURSUS ALGAJATELE

Juhendaja: Mati Mõttus

Kõik õpitavad oskused on algaja tasemel põhioskused. Sellele kursusele võib tulla ilma igasuguse ettevalmistuseta. Ainukeseks tingimuseks on fotokaamera olemasolu ja arvuti kasutamise võimalus. Oma kaamera juhend on oluliseks õppevahendiks, mis peaks olema õpilasel endal.

Kursusel õpib igaüks tundma oma kaamerat vastavalt juhendile. Käsitleme kaamerates kasutatavaid olulisi automaatrežiime ja proovime neid kõiki pildistamisel. Uurime objektiive, nende omadusi ning kasutamise võimalusi. Lisame piltidesse loomingulisust kasutades äsjaomandatud teadmisi kompositsioonist. Praktilise töö käigus õpime analüüsima oma fotode kvaliteeti ja leidma võimalusi parema pildi saamiseks. Käime läbi erinevad võtteolukorrad, mis elus tihemini ette tulevad ja leiame lahenduse nende olukordadega seotud probleemidele. Loomulikult pakume välja hulga pildistamisideesid. Kursus sisaldab tasuta tarkvara “Irfanview” kasutamise õpetust digipiltide arvutitöötluseks. Kõik kursusel osalejate fotograafiasse puutuvad küsimused saavad ka kindlasti vastatud.

Kursuse läbinud fotohuviliste pildid peaksid erinema varasemast selle poolest, et pildistamisel on kasutatud erinevaid kaamera võimalusi vastavalt võtteolukorrale. Nad omavad paremat kaameratunnetust ja enesekindlust pildistamisel. Oskavad hinnata nii enda kui teiste pilte lihtsate kunstiliste tõekspidamiste järgi. Edaspidises suhtluses ei tohiks probleeme tekkida fotograafias kasutatavate terminitega. Selge on pildifailide värvi ja heleduse korrigeerimine ja failide manipuleerimine pilditöötlusprogrammiga “Irfanview”.


Aeg: 14.05-18.06.12
Maht: 26 õppetundi
Hind: 99.-

Comments