FOTOGRAAFIA E-KURSUS EDASIJÕUDNUTELE

Juhendaja: Mati Mõttus

Kursusel osalemiseks peavad olema algteadmised fotograafiast. Edasijõudnute fotokursus on samasse sarja kuuluva algajate fotokursuse jätkuks. Kes juba tunneb ennast edasijõudnuna, võib alustada kursust ilma algõpetuseta. 
Aga, et mitte hätta jääda, peaks kontrollima oma tedmisi:

Edasijõudnute kursusel eeldame, et õpilane tunneb oma kaamerat ja oskab seda seadistada. Võtterežiimid, säritus, välgurežiimid, fokuseerimine, failisuurus, valgebalanss, tundlikkus on tuttavad asjad. Objektiividest teame mis on fookuskaugus, valgusjõud, avaarv, teravussügavus. Samuti on selge piltide kopeerimine arvutisse ja töötlemine vaatamiskõlbulikuks.

Sellel kursusel uurime kaamera kasutamist manuaalrežiimis, seepärast peaks osalejad omama peegelkaamerat või manuaalrežiimiga kompaktkaamerat. Kaameraga peaks olema võimalik kasutada lisavälklampi. 

Edasi tutvume valguse kasutamisega ja õpime märkama valguse iseloomu ning suunda. Harjutame valguse mõõtmist kaameraga. Vaatame, kuidas kasutada ja tekitada uusi valguslahendusi lihtsate vahenditega. Õpime märkama valguse värvi, aga mis kõige huvitavam, pühendume lisavälklambi kasutamise võimalustesse. Loomulikult lihvime oskust fotosid analüüsida. Seda kodutööde arutelu kaudu.

Kursuse lõpetanud omavad teoreetilisi teadmisi valgusest. Näevad ja kasutavad valgust pildistamisel parema tulemuse saamiseks. Oskavad määrata säritust professionaalsel moel, kaamera kaudu valgust mõõtes ja kasutada lihtsaid valgusallikaid objektide valgustamiseks. Kursuse lõpetanud oskavad kasutada lisavälklampi manuaalrežiimis erineval viisil objektide valgustamiseks.


Aeg: 06.08-10.09.12
Maht: 26 õppetundi
Hind: 99.-
Comments