Inimkeha paberil ja savis

Juhendaja: Eneken Maripuu


Inimkeha paberil ja savis kursusest on oodatud osa võtma kõik, kes on huvitatud inimkeha kujutamisest. Varasemad kogemused pole olulised, vajalik on vaid huvi ja julge pealehakkamine!

Inimkeha paberil ja savis on silma ja käe koostööd arendav kursus, mille teemaks on inimkeha. Kursusel joonistatakse ja modelleeritakse, omandatakse oskus vaadata, näha ning vaadelda ja analüüsida nähtut. Uurimisobjektiks on inimene – proportsioonid, nende vahelised suhted, kehahoiak. Õpitakse figuuri jäädvustamist paberipinnal pliiatsi, söe ja grafiidi abil, samuti savist figuuri modelleerimist. Visandeid tehakse nii paberil kui savis. Töötatakse elava modelliga, koostöö nii mees- kui naismodellidega.

Kursusel on personaalne juhendamine ja pidev tagasiside, soovi korral dokumenteerib juhenda tööprotsessi fotodena. Kursuse lõpuks omandatakse kogemus inimkeha kujutamisest, valmib hulk visandeid, figuurijoonistusi ja savikrokiid, millest parimad põletatakse keraamika-ahjus.

Töövahenditena kasutatakse pliiatseid, paberit, sütt, grafiiti, savi.

Legendi järgi olla esimene inimese savist loodud, kui tahaksid ka loomisprotsessist osa saada ja oma inimest luua, siis just siin ongi võimalus.

Aeg: 6, 8, 10, 13, 15, 17, 20 juuni
Kell:
17.00-20.00; reedeti 16.00-19.00
Koht: Estonia pst. 7
Maht: 28 õppetundi
Hind: 190 EURComments