Kunstiõpetajatele

JOONISTAMINE NUTILASTELE 

Juhendaja: Allan Kukk


Kursuse käigus katsetame joonistusharjutusi, mis lähtuvad nutiseadmete keskel kasvavate laste eripäradest ning püüame leida vastuseid järgmistele küsimustele:

– Kas tänased lapsed vaatavad kujutavat kunsti sama pilguga, mis 10 aastat tagasi?
– Kuidas põhjendada joonistamise mõtet lapsele, kes saab päevas tohutul hulgal visuaalset infot ja vajab pidevalt uusi elamusi (arvuti- ja telefonimängud; netis surfamine)
– Kuidas mõjub joonistamine lapsele, kelle kirjutamise ja sarnase käelise tegevuse kogemus on nullilähedane (Soome ja osad Ühendriikide osariigid on loobumas lastele kirjatehnika õpetamisest, kuna niikuinii käib kogu suhtlus klaviatuuri kaudu)
– Kuidas õpetada joonistamist tervele klassitäiele tähelepanu- ja keskendumishäiretega lastele? Arvatakse, et nutiseadmed/mängud tekitavad lapsel elamussõltuvuse ning kõik sellest väljaspool mõjub rusuvalt igavana – kuidas sellist eelhäälestust ilma nutiseadmete abita murda?
– Milline on kunstiõpetuse roll täna, kus kogu kunstiajalugu on internetis saadaval sekunditega, joonistusi ja fotosid saab igaüks neti kaudu osta, kuidas selgitada lapsele kunstniku elukutse tähendust?

Kursuse tulemuseks on ekspositsioon töödest, mida koos analüüsime.

Grupi suurus 6 kuni 10 osalejat

Aeg: 8, 9, 10. august
Koht: Estonia pst. 7
Kell: 10.00–12.15 ja 13.15–16.15
Maht: 21 õppetundi 1 EAP
Hind: 135 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)
      


SIIDITRÜKI TÖÖTUBA

Juhendaja: Marko Nautras

Kursus algab siiditrükki tutvustava loenguga, tutvume tehnilise poolega ja vaatame kunstiajaloost tuntud meistrite töid. Siiditrükk on trükitehnika, mis võimaldab trükkida kõikvõimalikele trükikõlblikele materjalidele. Näiteks erinevad kleebismaterjalid, paberid ja papid, tekstiil, puit jne. Meie kujundame selle kursuse käigus T-särgi kujunduse ja trükime selle ise särgile. Lisaks on võimalus sama kujutist trükkida paberile või mõnele muule sobivale materjalile. Lisaks praktilisele tööle saab osaleja täpsemad juhised ja näpunäited kuidas antud tehnikat iseseisvalt edasi kasutada ning oma igapäevases töös rakendada.

Meelepärased T-särgid võtab osaleja ise kaasa.

Grupi suurus 6 kuni 8 osalejat


Aeg: 8, 9, 10. august
Koht: Estonia pst. 7
Kell: 10.00 – 12.15 ja 13.15 – 16.15
Maht: 21 õppetundi 1 EAP
Hind: 
160 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Comments